Електронните брави са отлично решение за хотели и други заведения, чиито собственици ценят репутацията си и се грижат за предоставяне на високо ниво на обслужване. Нека разгледаме основните предимства на електронните брави:
- Разпределение на правата за достъп до определени помещения между ръководството и персонала.
- Ограничаване на достъпа на гостите до другите етажи на хотела, гаражи или паркинги, конферентни зали, сауни, билярдни зали, асансьори, локална зона.
- Предоставяне на обективна информация за движението както на гостите, така и на персонала около хотела.
- Защита срещу проникване в помещението или други затворени зони на неоторизирани лица, натрапници.
- Предотвратяване на финансови измами от страна на служителите на хотела, тъй като настаняването и напускането са фиксирани.
- Електронните ключове управляват не само вратите на помещението и гаражната порта, но и системите за осветление и климатизация.
- Използването на електронни ключове е разрешено и при безналични плащания на хотелски услуги (допълнителна услуга, храна и др.).
Още нещо. В надпреварата за превъзходство в удобството между метални ключове и пластмасови карти (чипове), последните печелят. Те са по-точни и компактни, могат да се поставят в портфейл или дамска чанта. Повярвайте ми, човек няма да почувства дори най-малкия дискомфорт.
5:0 – в полза на електронните брави!
Силните страни на електронните брави не дават шанс дори на електромагнитните устройства да спечелят, да не говорим за механичните. Електронните брави за хотели са представени в множество вариации на дизайна. И това е само началото. Те са:
- работят на батерии, независимо от захранването на хотела (среден живот на батерията е 2 години);
- не изискват монтиране на допълнително оборудване, включително захранвания, четци на карти, контролери и др.;
- процесът на инсталиране включва поставяне на ключалката в крилото на вратата (монтирана във вътрешни и външни врати);
- системата „антипаник“ оправдава името в случай на нестандартни и опасни ситуации (пожар, изтичане на газ, земетресение);
- няма нужда от постоянна поддръжка, докато средният експлоатационен живот е най-малко 20 години.
Единственият проблем, с който могат да се сблъскат собствениците на тези ключалки, е подмяната на батериите веднъж на всеки 2 години. Когато използвате други ключалки, ще се повреди поради прекъсване на електрозахранването, повреди поради прегряване, разхлабване и износване на механизмите, необходимост от редовно почистване на повърхността, повреди от корозия на метални части.
Днес биометричните електронни брави стават все по-популярни. Вградени са в дръжката на ключалката на вратата и реагират на пръстов отпечатък или безконтактна карта. Възможно е отваряне с парола или специален ключ. Екранът е надеждно защитен от механично въздействие и влага. Той е незаменим елемент от системата за контрол и управление на достъпа в съвременните хотели.