Най-честите причини за повреда включват:

  1. Проблеми изразяващи се в лоша работа на заключващия механизъм. Влошаване на силата на задържане между плочите. Причините за този проблем са деформация на монтажната скоба, влошаване на качеството на крепежните елементи, нарушаване на работното положение на контраплочата.
  2. Неизправности в енергийната система. Липса на електромагнитно поле или падане на напрежението. Една от често срещаните причини за неизправност са изгорелите предпазители поради прекъсване на електрозахранването и пренапрежения на тока.
  3. Неизправност на контролния блок. Ключалката не работи или има прекъсвания във функционирането, електромагнитът не се изключва при подаване на контролен сигнал, кодовите ключове не се възприемат от системата. Често препрограмирането помага за справяне с проблема. Понякога такива повреди показват повреда на контролера.
  4. Проблеми с четеца. Те се проявяват под формата на липса на реакция към секретния ключ, в способността да се отвори ключалката с всеки кодов ключ или карта. Доста често индикацията изчезва на четеца. Неизправности могат да възникнат поради падане на напрежението, механични повреди на четеца.

Важно! Ключарите, ще помогне да се определи точно причината за неправилната работа на заключващото устройство с електромагнит.

Как сами да поправите електромагнитна брава

Ремонтът на брава с електромагнит е сложна процедура, която изисква опит, специални инструменти, устройства и оборудване. Опитвайки се да възстанови заключващата система самостоятелно, собственикът, който няма специални умения, рискува напълно да деактивира устройството.

Заключващият елемент с електромагнит, монтиран на входните врати на апартаменти, частни къщи, офиси и други помещения, е препоръчително да се монтира като мярка за допълнителна защита на входа заедно с механични устройства.

Най-често в работата на електромагнитните брави възникват следните неизправности:

  1. Няма заключване на вратата. Проверете правилното свързване на компонентите с електрически проводници, наличието на повреди по тях. Може да се наложи да включите захранването, за да подадете напрежение. Проблемът може да бъде неправилното свързване на заключващия ключ.
  2. Заключената врата се отваря лесно с малко усилия. Ако се открие лош контакт, уверете се, че котвата и магнитът прилягат плътно при затворено крило на вратата.
  3. Нарушаването на комуникацията може да бъде причинено от наличието на натрупвания на мръсотия и прах, мазнини, боя и други замърсители върху контактните повърхности. Те се отстраняват внимателно след изключване на захранването.
  4. Проблемът с недостатъчното напрежение за работа на ключалката се решава чрез проверка и настройка на работните й параметри в съответствие с инструкциите. Понякога причината за временен проблем може да е ниско напрежение в захранването.

По-сложните грешки включват:

  • изгоряла електромагнитна намотка;
  • липсата на контактна реакция, която осигурява електричество на намотката;
  • залепване или счупване на бутона, разположен от вътрешната страна на вратата;
  • нарушение на контакта в местата на запояване или усукване на проводници поради образуването на корозия.

Редица операции за възстановяване на работоспособността на продукт с електромагнит може да изискват подмяна на отделни компоненти, препрограмиране на микропроцесора, частично разглобяване на крилото на вратата и други сложни процедури.